УЕЛВА   Радените в Хасково Стефани Стоева и Габриела Стоева

...

Сестри Стоеви на четвъртфинал на ЕП

УЕЛВА

Радените в Хасково Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за четвъртфиналите на двойки дами на европейското състезание по бадминтон в Уелва (Испания). Българките, които са сребърните медалистки от 2017 година, победиха без проблеми представителките на Швеция Аманда Хогстрьом и Клара Нистад с 21:13, 21:12 за 31 минути. Стефани Стоева и Габриела Стоева поведоха в средата на първия гейм и до края на мача преобладаваха. Следващите съпернички на българките са холандките Дебора Йиле и Имке Ван Дер Аар.

По-късно през днешния ден ще има ново хасковско присъединяване в конкуренцията. На двойки мъже ще забележим Пейо Бойчинов и Иван Панев, които ще играят във втория кръг против поставените под номер 3 в схемата Ким Аструп и Андерс Скааруп Расмусен (Дания).
Източник: marica.bg